KOHA.net: Fillon Viti i Skënderbeut

Viti 2018 është shpallur nga Qeveria e Shqipërisë si vit mbarëkombëtar i Gjergj Kastriotit-Skënderbeut dhe përkon me 550 vjetorin e vdekjes së heroit tonë kombëtar Gjergj Kastriot Skënderbe. e vendimi i parë i qeverisë “Rama 2”. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka...

Zeri: Një 16-vjeçar vdes duke hedhur fishekzjarre

Një i ri ka humbur jetën në Shqipëri derisa po gjuante fishekzjarre. Familjarët e kanë gjetur pa shenja jetë me dëmtime në kokë. Njoftimi i plotë i policisë: Me datë 01.01.2018, rreth 01:00 është marrë njoftim se në Spitalin Rajonal Laç, është dërguar nga familjarët...

KOHA.net: Lajmet e rreme në vitin 2017

Lajmet e rreme, ose së paku diskutimi global për fenomenin ka vazhduar hovin në vitin 2017, duke bërë që Fjalori Collins ta shpallë termin “fjalë të vitit”. Të përshkruara nga Collins si “informacione false dhe shpesh të bujshme”, lajmet e rreme kanë kumbuar edhe në...
%d bloggers like this: