Të paktën 35 të plagosur nga vetëtima

ift.tt/25tHhB2 “Aksidenti ndodhi në Hoppstädten, në shtetin federal të Rhineland-Palatinate”, sipas agjencisë zyrtare gjermane DPA që citon burime policore. Vetëtima goditi drejtpërdrejtë arbitrin e ndeshjes, që u transportua urgjentisht me helikopter për në spital....

Thaçi: Mund të përsëritet ‘Lagjja e Trimave’

ift.tt/22sI0x4 Lideri i Partisë Demokratike Shqiptare (PDSH) Menduh Thaçi në një intervistë për “Al Jazeera Balkans”, ka vlerësuar se është e mundur të përsëriten ngjarjet e 9 dhe 10 majit të vitit 2015 në Kumanovë. Sipas tij, në këtë situatë të turbullt politike...

I droguar ka rrahur gruan!

ift.tt/25tH94B Akuzat shokuese të Amber Heard se Johnny Depp e ka rrahur dy ditë para se ajo të kërkonte divorcin, kanë tronditur publikun. Një gjykatës e ka miratuar kërkesën e aktores që Johnny mos t’i afrohet, pasi ajo ishte paraqitur në gjykatë me njolla të zeza...

Çfarë mendojnë për zhveshje para kamerës

ift.tt/22sHJdM Nga Taylor Swift e deri te Sharon Stone, mund të lexoni se çfarë mendojnë disa nga yjet më të famshëm të ditëve të sotme rreth zhveshjes para kamerës. “Nuk stresohem shumë rreth ekspozimit të trupit. Nuk mund të më kapni duke bërë diçka që nuk e kam...

Influenca negative e Arabise Saudite ne Kosove

Ne nje artikull editorial ne gazeten NY Times diskutohet influenca e Arabeve ne Kosove ne dhjetevjecarin e fundit. Arabet kane financuar rende ne Kosove nepermjet imameve radikale per te indoktrinuar myslimanet e Kosoves me frymen radikale te Wahhabizmit. Kjo eshte...
%d bloggers like this: