Më shumë se 400 ankesa për gjoksin e Ritës

Të gjithë e dijmë se stili i veshjes së Rita Orës nuk është aspak konvencional, që është edhe e pritur nga një pop-yll botëror. Sidoqoftë, pamja e saj gjatë emisionit ‘The One Show’, i cili jipet në kanalin BBC1 në ora 7 të mbrëmjes, si duket e ka...

Rapsodi amerikan i këndon Kombëtares Shqiptare

Këngëtari amerikan, Daniel Cook, i cili është tashmë i njohur te publiku shqiptar me verzionin e tij të shkëlqyeshëm dhe të pazakontë të këngës ‘Xhamadani vija-vija‘, doli edhe me një këngë tjetër me motive shqiptare. I indinjuar nga vendimi i UEFA-s pas...

Pink Floyd – në tetor me album të ri

Pa ndonjë bujë të madhe apo komunikatë zyrtare, adhuruesit e rock-grupit britanik, Pink Floyd, e morën lajmin e mirë se ky grup do të dalë me album të ri në tetor të këtij viti. Këtë iu bëri të ditur Polly Samson, gruaja e frontmenit të grupit David Gilmour, përmes...

Prince: Rep duet me Rita Orën

Legjenda e muzikës pop, Prince, ka treguar detaje nga albumi i tij i ri, në të cilin gjendet një këngë rep me sensacionin Rita Ora. Krijuesi i hitit “Purple Rain” ka folur për Minneapolis Star Tribune rreth albumit të tij të ardhshëm, të cilin ende nuk e ka titulluar....
%d bloggers like this: