Në Shqipëri për turizëm, dy polake vdesin në aksident

Dy turiste polake gjetën vdekjen mbrëmë në një aksident, ndërsa një fëmijë 9 vjeç që ndodhej me to dhe një tjetër shtetas shqiptar mbetën të plagosur rëndë. Ata po udhëtonin në një automjet tip “Ford”, në aksin kombëtar Kakavijë-Gjirokastër, ndërsa ngjarja e rëndë...

Luftë frontale kundër ndërtimeve pa leje

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri në një konferencë për shtyp deklaroi se Qeveria dhe Policia e Shtetit do të bëjnë të pamundurën për të luftuar betejën me krimin mjedisor, siç e quajti ai ndërtimin e paligjshëm. Tahiri i bëri thirrje qytetarëve dhe kompanive të...

Rama premton rrugën Vërmosh-Plavë

Kryeministri Edi Rama njoftoi se në muajin shtator çelet konkursi për projektin për vijën bregdetare të Vlorës, duke shtuar se projekte të tjera madhore do të çelen për zona të tjera në jug. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, deklaroi se “në shtator çelet...
%d bloggers like this: