KOHA.net: Fillon Viti i Skënderbeut

Viti 2018 është shpallur nga Qeveria e Shqipërisë si vit mbarëkombëtar i Gjergj Kastriotit-Skënderbeut dhe përkon me 550 vjetorin e vdekjes së heroit tonë kombëtar Gjergj Kastriot Skënderbe. e vendimi i parë i qeverisë “Rama 2”. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka...

Zeri: Një 16-vjeçar vdes duke hedhur fishekzjarre

Një i ri ka humbur jetën në Shqipëri derisa po gjuante fishekzjarre. Familjarët e kanë gjetur pa shenja jetë me dëmtime në kokë. Njoftimi i plotë i policisë: Me datë 01.01.2018, rreth 01:00 është marrë njoftim se në Spitalin Rajonal Laç, është dërguar nga familjarët...

KOHA.net: Lajmet e rreme në vitin 2017

Lajmet e rreme, ose së paku diskutimi global për fenomenin ka vazhduar hovin në vitin 2017, duke bërë që Fjalori Collins ta shpallë termin “fjalë të vitit”. Të përshkruara nga Collins si “informacione false dhe shpesh të bujshme”, lajmet e rreme kanë kumbuar edhe në...

KOHA.net: Huqja e vitit – Ramushi armët

Kryeministrit të Kosovës i pëlqejnë armët e zjarrit. Në një prej deklaratave më të pabesueshme të vitit, Haradinaj tha për Interaktiv se ai gjuan nëpër oda, kanunçe. Komenti u bë në përgjigje të gjuajtjes me armë nga zv/kryeministri Dardan Gashi në një ndejë në odën e...
%d bloggers like this: