“Refugjati” që bëri karrierë (Foto)

Agim Sopi karrierën e tij si futbollist e kishte filluar në moshën 10 vjeçare të FC Shkupi (Ish-Slloga Jugomagnat). Gjatë kësaj kohe ka qenë anëtar i reprezentacionit të Maqedonisë U-15 dhe U-16, ndërsa nga viti 1997 shpërngulet për në Suedi, ku kishte luajtur për...

​Pasojat e Brexit në Shqipëri, paundi rrëzon euron

Pas rënies së ndjeshme ditën e premte, paundi ka pësuar një tjetër goditje në tregun valutor të Shqipërisë si pasojë e situatës së krijuar nga Brexit. Sipas kursit të Bankës së Shqipërisë, monedha britanike ka zbritur në 165.1 lekë, ose 6.7 lekë më pak se të premten....

Vazhdojnë bisedimet mes Realit dhe Lewandowskit

Vazhdojnë bisedimet mes Realit dhe Lewandowskit Real Madridi përkundër triumfit në Ligën e Kampionëve nuk po ndal punën në afatin kalimtar veror.Lewa është lidhur shumë me një kalim te Real Madridi sezonin e kaluar, me agjentin e tij Cezary Kucharsky që ka përshkruar...
%d bloggers like this: