Kryeministri Edi Rama ka uruar të gjithë shqiptarët në ditën e parë të vitit 2018.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Rama uron më të mirat për çdo familje shqiptare në këtë vit të ri.

Kreu i qeverisë e ka përcjellë urimin përmes një fotoje familjare, ku ai duket bashkë me bashkëshorten dhe fëmijët e tij.

Më poshtë postimi:

MIRËMËNGJES
dhe me këtë imazh të ardhjes së Vitit të ri në Tiranë, ju uroj me gjithë zemër që drita e mbarësisë të udhëheqë rrugën e të gjithë familjeve tuaja.
Qoftë një vit i bekuar për Shqipërinë, Kosovën e të gjithë shqiptarët kudo që janë.

 

Burimi: Gazeta Mapo

Linku i artikullit origjinal: ift.tt/2C5nyLC

%d bloggers like this: