Pas një jave me mot kryesisht të butë dhe pranveror, mëngjesi i ditës së Pranverës ka sjellë edhe reshje të borës.
Gjatë ditës së sotme, temperaturat do të lëvizin nga 2 deri në 8 gradë, kurse reshjet e borës mund të përzihen me reshje të shiut.
Ndërsa në dy ditët e fundit të javës, të enjten dhe të premten pritet që temperaturat të zbresin në minus gradë celsius.
Data e sotme, 20 marsi shënon edhe ditën e parë të pranverës.

Burimi: KOHA.net

Linku i artikullit origjinal: ift.tt/2FW07Xj

%d bloggers like this: