Një aeroplan luftarak është rrëzuar, me pilotin duke “kërcyer” në mënyrë dramatike nga aeroplani.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për aeroplanin luftarak të NATO-s, MiG-29, nga i cili piloti ishte në gjendje të largohej nga aeroplani dhe u gjet duke u dërguar në spital, por gjendja e tij nuk mendohet të jetë kërcënuese për jetën.

Një zyrtar polak tha se aeroplani ishte zhdukur nga ekranet e radarëve pak para se të rrëzohej.

Një kërkim për aeroplanin dhe pilotin u shkaktua pasi aeroplani u rrëzua mbi Poloninë qendrore.

Burimi: Realiteti » Feed

Linku i artikullit origjinal: ift.tt/2D1XLoK

%d bloggers like this: