Presidenti i SHBA Donald Trump thotë se një vendim mbi veprim në Siri do të bëhet "mjaft shpejt".
Ai u tha gazetarëve se ai dhe ekipi i tij po kërkonin "shumë, shumë seriozisht" në këtë situatë, pas një sulmi të dyshuar kimik në qytetin e Doumës.
Shtëpia e Bardhë tha se zoti Trump do të bisedonte me liderët britanikë dhe francezë më vonë, të enjten Fuqitë perëndimore mendohet të përgatiten për sulme.
Rusia, aleati kryesor ushtarak i Sirisë,……

Burimi: Syri | Lajmi i fundit

Linku i artikullit origjinal: www./bote/152512/perendimi-gati-te-nise-luften-me-lindjen/

%d bloggers like this: