Presidenti Ilir Meta i ka uruar festën e 8 Marsit, të gjitha grave shqiptare.
Në mesazhin e tij në Fb, Meta shkruan:
"Gëzuar 8 Marsin të gjitha grave, vajzave, nënave dhe motrave, të cilat me shpirtin, dashurinë, sakrificat e përkushtimin e tyre, lartësojnë vlerat më të mira të shoqërisë dhe familjes shqiptare. Sot është dita për të reflektuar se ka ende shumë për të bërë që gratë e vajzat të gëzojnë plotësisht liritë e të drejtat e tyre, të mos diskriminohen……

Burimi: Syri | Lajmi i fundit

Linku i artikullit origjinal: www./politike/141741/presidenti-meta-gezuar-8-marsin-te-gjitha-grave-nenave-dhe-motrave/

%d bloggers like this: