Kosovare Asllani ka arritur edhe një sukses duke fituar FA Cup për femra.

Skuadra e futbollistes shqiptare Manchester City ka triumfuar në finale kundër Birmingham Cityt me rezultat 4-1.

E gjithë kjo në saje të golave të Bronzes, Christiansenit, Lloydit dhe Scottit.

Theksojmë se 27-vjeçarja nuk ishte pjesë e ekipit startues, madje nuk ishte as në bankën rezervë. /Telegrafi/

YES team, another medal to add to the collection🏅! #FAcup

A post shared by Kosovare Asllani (@asllani9) on

The post Futbollistja kosovare fiton FA Cup me Manchester Cityn (Foto) appeared first on Telegrafi.

Burimi: Telegrafi

Linku i artikullit origjinal: ift.tt/2pKKMQY

%d bloggers like this: