Rreth orës 05:00 të mëngjesit të ditës së shtunë dy shtëpi të familjes Salihi në fshatin Maxharë në Preshevë janë bastisur, me ç’rast është gjetur armatim.
Shtëpitë e bastisura të Naser Salihit dhe vëllait të tij Sefajdinit kishin shërbyer si shtab i UÇPMB-së, ka bërë të ditur vëllai i tyre, njofton Klan Kosova.
Sipas Xhelajdin Salihit, policia dhe xhandarmëria gjatë bastisjes kanë ushtruar dhunë ndaj të lartpërmendurve.
Dy vëllezërit nga……

Burimi: Zëri

Linku i artikullit origjinal: ift.tt/2upm2mL

%d bloggers like this: